Gösteri MerkeziSinemaBowling

Sanat ve eğlence VIALAND Canlı Müze’de buluşuyor

Yeni bir sanat dalı olan ve 3 boyutlu resim, video ve enstalasyonlardan oluşan Canlı Müze’nin çok özel çalışmaları Türkiye’de ilk defa VIALAND AVM’de. VIALAND Canlı Müze'de, Koreli bir sanat grubu tarafından yaratılan çok özel eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Vialand

Sanat Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

Japonya'da ortaya çıkan, oradan tüm uzak doğuya yayılan ve yavaş yavaş dünyayı saran Canlı Müze, 3 boyutlu resim, video ve enstalasyon (yerleştirme) çalışmalarına izleyicileri de dahil eden bir konseptten oluşuyor. Ziyaretçiler üç boyutlu resimlerin yanında, önünde, hatta içinde fotoğraf veya video çektirebiliyorlar. VIALAND Canlı Müze’de ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları, dünyaca ünlü isimlerin fotoğraflarından yola çıkılarak oluşturulan imajların 3 boyutlu video ve animasyon olarak yeniden oluşturulmuş versiyonları yer alıyor.

Bu müzede fotoğraf çekmek serbest

Ziyaretçiler, Canlı Müze'de yaşadıkları deneyimi fotoğraf ve video çekerek Facebook, Twitter, Instagram, Vine gibi sosyal medya platformlarında anında paylaşabilecekler. Müzeyi gezenler, Picasso, Van Gogh, Édouard Manet gibi sanat dünyasının en ünlü isimlerinin eserlerini, üç boyutlu olarak deneyimlerken, aslında sanatın bir parçası olacaklar. Hayalle gerçeğin, gerçekle yanılsamanın arasındaki çizgileri bir süreliğine ortadan kaldıran müzede, bu ilginç ve modern sanat deneyimini fotoğraf ve videolarla ölümsüz hale getirmek de mümkün olacak.

www.canlimuze.com

© Vialand 2014. Tüm hakları saklıdır.